Trzy odnawialne źródła energii na farmie

Wiele osób zna obraz typowej amerykańskiej farmy mlecznej: duże krowy na otwartych polach, dostarczające mleko zarówno mieszkańcom, jak i gościom. Chociaż ten obraz jest w dużej mierze prawdziwy, jest w nim coś więcej niż tylko to, co rzuca się w oczy. Obecnie w Stanach Zjednoczonych istnieje ponad 20 milionów gospodarstw mlecznych, z których każde jest inne na swój sposób. Jednak wszystkie z nich mają pewne wspólne cechy. Na początek, wiele z tych gospodarstw zawiera przynajmniej jeden rodzaj odnawialnego źródła energii. Oto jak możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie podobnego gospodarstwa, a także dowiedzieć się o korzyściach, jakie te zasoby mogą przynieść Twojemu gospodarstwu:

Biomasa

Biomasa, czyli materia organiczna, jest kluczowym surowcem wykorzystywanym do produkcji biopaliw i biochemikaliów. Może być uprawiana na farmach, w lasach lub w scentralizowanych zakładach. Rośliny uprawiane na biopaliwa, takie jak kukurydza czy trzcina cukrowa, są generalnie bardziej wydajne w pozyskiwaniu węgla z atmosfery niż większość roślin spożywczych uprawianych do spożycia przez ludzi. Biopaliwa są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ dwutlenek węgla, który został wchłonięty przez ziemię w celu uprawy roślin, wraca do atmosfery.

Panele słoneczne i baterie

W ostatnich latach coraz więcej gospodarstw rolnych zaczęło instalować panele słoneczne. Panele te mogą generować twoją własną energię elektryczną i pomóc ci zmniejszyć zależność od oleju napędowego i propanu. Mogą one również zrównoważyć ślad węglowy całej twojej działalności, w tym tego, co jesz. Ale to nie jest jedyna korzyść z energii odnawialnej w gospodarstwie. Panele słoneczne mogą również pomóc Ci zmniejszyć zależność od sieci. Przechowywanie nadmiaru energii elektrycznej w gospodarstwie pozwala zaoszczędzić pieniądze, a korzystanie z energii elektrycznej tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest ciemno lub słonecznie, sprawia, że sieć jest bardziej odporna na zakłócenia spowodowane pogodą lub innymi siłami.

Turbiny wiatrowe

Turbiny wiatrowe mogą generować energię elektryczną, a także produkować słodką wodę poprzez przekształcenie wiatru w prąd hydroelektryczny. Są one jednak drogie w instalacji i utrzymaniu. Farmy wiatrowe są dobrym rozwiązaniem, jeśli mieszkasz w obszarze z dużą ilością wiatru, lub jeśli masz dużą farmę i potrzebujesz produkować dużo energii elektrycznej. Dodatkowo, farmy wiatrowe są popularne, ponieważ mogą zapewnić Ci szeroką gamę odnawialnych źródeł energii.

Jak znaleźć gospodarstwo z Odnawialnymi Źródłami Energii?

Jeśli jesteś zainteresowany znalezieniem farmy, która posiada odnawialne źródła energii, najlepszym miejscem do szukania jest strona internetowa farmy. Znajdziesz tam informacje na temat lokalizacji farmy, średniej pogody, wycieczek po farmie i wiele innych. Możesz również wpisać w Google “farma z odnawialnymi źródłami energii”. Podczas gdy to pomoże Ci znaleźć gospodarstwa z panelami słonecznymi, turbinami wiatrowymi i generatorami hydroelektrycznymi, nie pomoże Ci znaleźć gospodarstw z biomasą, uprawami biomasy lub energią elektryczną generowaną przez biomasę.

Wnioski.

W dążeniu do zmniejszenia swojego śladu węglowego, wielu rolników przechodzi na odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, turbiny wiatrowe i hydroelektryczność. Jak w przypadku każdej zmiany w stylu życia, istnieją wyzwania, ale przy odpowiednim podejściu, zmiany te mogą poprawić Twój styl życia i wnieść trochę bardziej zielonej – i finansowo bardziej zielonej – energii do Twojego życia. Jeśli jesteś zainteresowany znalezieniem farmy, która posiada odnawialne źródła energii, najlepszym miejscem do szukania jest strona internetowa farmy. Znajdziesz tam informacje o lokalizacji farmy, średniej pogodzie, wycieczkach po farmie i wiele innych. Możesz również wpisać w Google “farma z odnawialnymi źródłami energii”. Podczas gdy to pomoże Ci znaleźć gospodarstwa z panelami słonecznymi, turbinami wiatrowymi i generatorami hydroelektrycznymi, nie pomoże Ci znaleźć gospodarstw z biomasą, uprawami biomasy lub energią elektryczną generowaną przez biomasę.