Smaller Default Larger

Obejrzyj film „Punkt krytyczny. Energia odNowa” na kanale youtube

Prace nad filmem stał się też okazją do postawienia szerszych pytań i wyrażenia obaw o kierunki rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. Obecnie obserwujemy próby obrony status quo poprzez blokowanie rozwoju OZE, czy też rozwój tylko najmniej efektywnych kierunków. W szczególności groźne dla przyszłości branży są plany oparcia rozwoju OZE na dalszym wspieraniu współspalanie biomasy z węglem. Ryzykowny jest też model ograniczania udziału w systemie energetycznym źródeł o najmniejszych kosztach zmiennych, takich jak słońce czy wiatr – ostrzega Wiśniewski. I dodaje: Optymalny „miks” energetyczny kraju powinien być budowany w sposób zrównoważony i silnie zdywersyfikowany różnymi rodzajami źródeł energii.

Film uwzględnia te uwarunkowania. Osadza energetykę odnawialną w niezwykle ważnym dla niej kontekście klimatycznym oraz pokazuje, że OZE są podstawą dokonującej się na całym świecie transformacji energetycznej od której nie ma już odwrotu.

Produkcja filmowa jest częścią projektu „Energia odNowa”. Koordynatorem projektu jest WWF Polska, natomiast partnerami: Instytut na rzecz Ekorozwoju, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Instytut Energetyki Odnawialnej. Obsługą PR kampanii zajmuje się agencja First Aid Communication. Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie EnergiaodNowa.pl.

Projekt „Wdrażanie Zrównoważonego Rozwoju na podstawie Odpowiedzialnej Społecznie Transformacji (WZROST)” jest dofinansowany z środków unijnych z programu LIFE i współfinansowany z środków krajowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Kontakt

Instytut Energetyki Odnawialnej
ul. Mokotowska 4/6
00-641 Warszawa

Telefon:
+48 22 825 46 52
+48 22 875 86 78

Fax:
+48 22 875 86 78

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka plików cookies