Smaller Default Larger

Prelegenci

Paweł Cyganik

Radca prawny, Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy 

Specjalista z zakresu prawa energetycznego, posiada wieloletnie doświadczenie w świadczenie usług kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. W ramach współpracy z największymi polskimi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi doradzał wiodącym spółkom z sektora energetycznego, bankowego i funduszy inwestycyjnych, zapewniając wsparcie prawne w zakresie prawa energetycznego, handlowego, cywilnego oraz administracyjnego. Usługi prawne świadczone na rzecz podmiotów z sektora energetycznego dotyczyły wszelkich aspektów związanych z wytwarzaniem, obrotem i dystrybucją energii elektrycznej. Należało do nich przygotowanie dokumentacji związanej z procesem powstawania źródeł wytwarzania energii, udział w postępowaniach związanych z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń, w tym koncesji, przygotowywanie i negocjowanie umów przyłączenia do sieci, sprzedaży, dystrybucji i bilansowania energii, jak również obsługa procesów uzyskania, sprzedaży i przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia energii elektrycznej. Włada biegle językiem angielskim.

 

Piotr Dziamski

Specjalista ds. energetyki w rolnictwie

Od 2009 roku pracuje w Instytucie Energetyki Odnawialnej. Na przełomie lat 2012-2013 odbywał półroczne stypendium w niemieckim Instytucie Fraunhofer IWES w ramach programu stypendialnego DBU. Specjalizuje się w ekonomice instalacji prosumenckich OZE (współautor ekspertyzy dla Ministerstwa Gospodarki nt. stawek FiT dla Ustawy o OZE) i problematyce zaopatrzenia w energię obszarów wiejskich i rolnictwa (m.in. opracowanie systemu wspomagania decyzji inwestycyjnych OZE dla rolników w ramach demonstracyjnego projektu „OZERISE – Energetyka odnawialna w rolnictwie i mikrosieciach” oraz edukacyjnego projektu „Gospodarz z Energią”. Ponadto koordynuje organizację corocznego Forum Małej Energetyki Wiatrowej. 

   

Krzysztof Kaczmarek

Kierownik Projektów w NMG Sp. z o.o.

Absolwent Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale Edukacja Techniczno - Informatyczna, a także studiów podyplomowych w Bydgoszczy i Toruniu  z zakresu zarządzania i sprzedaży. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych początkowo w branżach farmaceutycznych, później związanych z energią elektryczną. Od 5 lat na stanowisku Kierownika Projektów prowadzi wdrożenia z zakresu ograniczenia zużycia mediów, optymalizacji procesów produkcyjnych i kosztów w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz instytucjach publicznych. 

 

 

Zygmunt Maciejewski

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Uzyskał stopnie naukowe doktora (1970) i doktora habilitowanego (1980) na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Pracował w Państwowej Dyspozycji Mocy, Instytucie Energetyki, Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN i w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych. Przez ostatnie 17 lat pracował również na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Politechnice Radomskiej, obecnie Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny, na Wydziale Transportu i Elektrotechniki. Jest autorem (współautorem) ponad 100 publikacji i opracowań naukowo – technicznych. Był powołany przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki w skład Społecznej Rady do spraw Narodowego Programu Redukcji Emisji oraz do Społecznej Rady do spraw Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. Obecnie, na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wszedł do Zespołu do spraw rozwoju gospodarki niskoemisyjnej na obszarach wiejskich. Główne zainteresowania to zagadnienia związane ze sterowaniem, eksploatacją oraz rozwojem sieci i systemów elektroenergetycznych. Zajmuje się również prognozowaniem krajowego zapotrzebowania na moc i energię elektryczną

 

 

 

 

Ryszard Rabiega

Prezes spółki Bio Power

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Przetwarzania i Użytkowania Energii Elektrycznej Politechniki Lubelskiej w 1981 r.Pracę zawodową rozpoczął w 1976 r. w Zakładzie Energetycznym Zamość, kolejno na stanowiskach: kierownika wydziału Automatyki i Zabezpieczeń, głównego inżyniera, dyrektora technicznego, dyrektora naczelnego, a po przekształceniu Zakładu Energetycznego w Zamojską Korporację Energetyczną SA, prezesa zarządu. Od 1998 obejmuje stanowisko dyrektora Wschodniego Oddziału terenowego Urzędu Regulacji Energetyki w Lublinie. Jest autorem wielu publikacji zawodowych o profilu technicznym a także ekonomiczno organizacyjnym w sektorze energetycznym. Aktywnie uczestniczy w ruchu wynalazczym, jest autorem ponad dwudziestu projektów wynalazczych i patentów.

 

Paweł Wyszyński

Właściciel firmy OPTIMA POLSKA

Przdsiębiorca związany od ponad piętnastu lat z branżą energii odnawialnej. Wiceprezes Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej, koordynator Grupy Zadaniowej ds. Wyznaczania Kierunków Rozwoju Energetyki Odnawialnej w Północno-Wschodnim Klastrze Ekoenergetycznym, autor publikacji związanych z energetyką prosumencką i ochroną środowiska. Kierowane przez niego przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą i instalacją kolektorów słonecznych, pomp ciepła, ogniw fotowoltaicznych, turbin powietrznych, kondensacyjnych kotłów gazowych oraz systemów klimatyzacji

Blog OZERISE

 • Czy leci z nami pilot – chwiejne rządowe ramy rozwoju energetyki odnawialnej – wpis na "ODNAWIALNY" BLOG
  2017-10-02 07:19:41

  Czytaj więcej...

 • Kim są najwięksi zwycięzcy aukcji OZE?
  2017-09-27 08:51:42

  Czytaj więcej...

 • Miliardy na panele słoneczne. Za dwa lata moce fotowoltaiczne w Polsce mają wzrosnąć czterokrotnie.
  2017-09-21 13:34:05

  Czytaj więcej...

Kontakt

Instytut Energetyki Odnawialnej
ul. Mokotowska 4/6
00-641 Warszawa

Telefon:
+48 22 825 46 52
+48 22 875 86 78

Fax:
+48 22 875 86 78

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka plików cookies