Smaller Default Larger

Cele projektu

Projekt OZERISE odpowiada na zasadnicze problemy związane z modernizacją  infrastruktury technicznej wsi i energetyki rolniczej w kierunku uczynienia ich - w zakresie zaopatrzenia w energię - zrównoważonymi  w sensie środowiskowym, efektywnymi w sensie ekonomicznym i niezawodnymi w sensie technicznym.

Instrumentami jakie zostaną wykorzystane w projekcie są odnawialne źródła energii i inteligentne sieci energetyczne oraz nowoczesne systemy ich projektowania, monitorowania i zarządzania ich  wykorzystaniem. Stan  wiedzy nt. sposobów rozwiązywania ww. problemów i wprowadzania  rozwiązań nowocześniej energetyki do rolnictwa omówiono bardziej szczegółowo w  opracowaniu.

 

Głównym celem projektu jest przygotowanie odpowiednich narzędzi do rozwoju i budowy zintegrowanych (kilku) odnawialnych źródeł energii w mikrosieciach na terenie gospodarstw rolnych, a ponadto:

 • Kompleksowe planowanie i propagowanie stosowania urządzeń energetyki odnawialnej w systemach zintegrowanych (hybrydowych) na obszarach wiejskich.
 • Rozwój i demonstracja praktycznych narzędzi do projektowania i doboru małoskalowych OZE w gospodarstwach rolnych w postaci kompleksowego systemu wspomagania podejmowania decyzji inwestycyjnych i operacyjnych dla rolników.
 • Wsparcie wdrażania i demonstracji małoskalowych technologii energii odnawialnej.
 • Opracowanie innowacyjnych praktyk w zakresie zarządzania inteligentnymi  sieciami z udziałem OZE
 • Tworzenie warunków dla funkcjonowania prosumentów na obszarach wiejskich

Blog OZERISE

 • Komentarz Grzegorza Wiśniewskiego do podpisanej przez Prezydenta RP nowelizacji ustawy OZE
  2017-08-18 07:44:31

  Czytaj więcej...

 • W Niemczech ogłoszono nowy program dotacji dla sieci ciepłowniczej czwartej generacji
  2017-08-08 08:54:32

  Czytaj więcej...

 • Obejrzyj film „Punkt krytyczny. Energia odNowa” na kanale youtube
  2017-07-20 07:26:58

  Czytaj więcej...

Newsletter

captcha

Kontakt

Instytut Energetyki Odnawialnej
ul. Mokotowska 4/6
00-641 Warszawa

Telefon:
+48 22 825 46 52
+48 22 875 86 78

Fax:
+48 22 875 86 78

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka plików cookies