Smaller Default Larger

Audycje radiowe

Projekt OZERISE – odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych i mikrosieciach

Powoli dobiega końca, realizowany przez Instytut Energetyki Odnawialnej, projekt „OZERISE – odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych i mikrosieciach”. Zakończy się on w lipcu, ale już dzisiaj sformułowano szereg, ważnych dla rolników zamierzających inwestować w odnawialne źródła energii, wniosków. O projekcie OZERISE w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki mówił Grzegorz Wiśniewski prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej

Więcej na stronie internetowej Polskiego Radia

 

Projekt OZERISE: gospodarstwa rolne potrzebują coraz więcej energii

Współczesne, coraz nowocześniejsze, gospodarstwa rolne potrzebują coraz większych ilości energii. Zużywają jej też znacznie więcej niż przeciętne, miejskie gospodarstwa domowe. Rolnicy płacą więc za energię dużo pieniędzy, niestety to co otrzymują w zamian jest słabej jakości - mówił w radiowej Jedynce gość Porannych rozmaitości: Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Więcej na stronie internetowej Polskiego Radia

 

Projekt OZERISE – odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych

- Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej – mówi Piotr Dziamski z Instytutu Energetyki Odnawialnej – gospodarstwa rolne zaczęły się bardzo intensywnie rozwijać i modernizować. Zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych przyczynił się do zwiększenia zapotrzebowania na energię elektryczną. Gospodarstwa rolne zużywają dzisiaj dużo więcej energii niż gospodarstwa domowe w obszarach miejskich.

Więcej na stronie internetowej Polskiego Radia

 

Projekt OZERISE: rolnik też może zostać prosumentem

Nowa ustawa o odnawialnych źródłach energii jest szczególnie korzystna dla prosumentów – zwraca uwagę Katarzyna Michałowska Knap z Instytutu Energetyki Odnawialnej w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki.

Więcej na stronie internetowej Polskiego Radia

 

Projekt OZERISE: sprawdź, ile potrzebujesz i ile możesz wyprodukować energii z OZE

Jednym z pierwszych kroków inwestora pragnącego zainstalować w swoim gospodarstwie odnawialne źródło energii jest wybór technologii. Projekt OZERISE, realizowany przez Instytut Energetyki Odnawialnej, a finansowany z Programu Life +, ma pomóc rolnikom w podjęciu prawidłowej decyzji.

Więcej na stronie internetowej Polskiego Radia

 

Projekt OZERISE: koszty i możliwości finansowania inwestycji OZE w gospodarstwach rolnych 

O kosztach i możliwościach finansowania inwestycji OZE w gospodarstwach rolnych mówiła w radiowej Jedynce, w audycji Poranne rozmaitości, Aneta Więcka z Instytutu Energetyki Odnawialnej Wywiad został przeprowadzony przez Hannę Uszyńską z Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.

Więcej na stronie internetowej Polskiego Radia

 

Projekt OZERISE: jak wybrać optymalny miks energetyczny? 

Rolnictwo jest jednym z kluczowych obszarów dla rozwoju OZE w Polsce. Nie tylko potrzebuje coraz większych ilości energii, ale również jest sektorem uprzywilejowanym pod względem jej pozyskania ze źródeł odnawialnych. O programie OZERISE – Odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki mówi Piotr Dziamski z Instytutu Energetyki Odnawialnej

Więcej na stronie internetowej Polskiego Radia

 

Projekt OZERISE: odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych 

Projekt rozpoczął Instytut Energetyki Odnawialnej w 2012 roku i dzisiaj znajduje się już w końcowej fazie jego realizacji. O projekcie „OZERISE – Odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych” mówiła w radiowej Jedynce, w audycji Poranne rozmaitości, Katarzyna Michałowska-Knap z Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Więcej na stronie internetowej Polskiego Radia

 

Odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych w RDC

Odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych w RDC
Projekt „OZERISE – Odnawialne Źródła Energii w gospodarstwach rolnych” realizowany jest w latach 2012-2015. Głównym celem projektu jest przygotowanie odpowiednich narzędzi do rozwoju i budowy zintegrowanych odnawialnych źródeł energii w mikrosieciach na terenie gospodarstw rolnych.

Więcej na stronie internetowej RDC

Blog OZERISE

 • Czy leci z nami pilot – chwiejne rządowe ramy rozwoju energetyki odnawialnej – wpis na "ODNAWIALNY" BLOG
  2017-10-02 07:19:41

  Czytaj więcej...

 • Kim są najwięksi zwycięzcy aukcji OZE?
  2017-09-27 08:51:42

  Czytaj więcej...

 • Miliardy na panele słoneczne. Za dwa lata moce fotowoltaiczne w Polsce mają wzrosnąć czterokrotnie.
  2017-09-21 13:34:05

  Czytaj więcej...

Kontakt

Instytut Energetyki Odnawialnej
ul. Mokotowska 4/6
00-641 Warszawa

Telefon:
+48 22 825 46 52
+48 22 875 86 78

Fax:
+48 22 875 86 78

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka plików cookies